Атеросклероз периферії
Стадії ішемії кінцівок
Виразність переміжної кульгавості є основою для класифікації хронічної ішемії. У нашій країні користуються класифікацією J. Fonteine-А.В. Покровського. Вона передбачає наявність 4-х стадій захворювання:
- I стадія — компенсована ішемія (мерзлякуватість, відчуття похолодання, парестезії, блідість шкірних покривів, підвищена пітливість, ламкість нігтів, випадіння волосся на нижніх кінцівках, позитивний симптом «плантарної» ішемії);
- II стадія підрозділяється на дві:
- IIА стадія — переміжна кульгавість, що виникає більш ніж через 200 м;
- IIБ стадія — переміжна кульгавість, що виникає менш ніж через 200 м.
- III стадія — болі в спокої та «нічні» болі;
- IV стадія — трофічні зміни та гангрена нижніх кінцівок.
Початкова доза становить 2 таблетки (60 мг), потім приймають по 1 таблетці 3 рази на добу. Якщо цього вимагає інтенсивність болю, дозу можна збільшити до 2 таблеток 3 рази на добу.
Рекомендується зменшити дозу для пацієнтів літнього віку, тому що метаболізм у них уповільнений. Рекомендується обмежити початкову дозу 1 таблеткою 3 рази на добу, оскільки пацієнти літнього віку більш чутливі до побічних реакцій, пов’язаних з центральною нервовою системою.
Протипоказання
Підвищена чутливість до нефопаму або до інших компонентів лікарського засобу.
Лікарський засіб Нефам® не можна призначати пацієнтам зі судомами в анамнезі та пацієнтам, які приймають інгібітори моноаміноксидази (МАО).
Нефам не можна призначати пацієнтам із печінковою або нирковою недостатністю. Завдяки антихолінергічним властивостям лікарський засіб Нефам® слід з обережністю застосовувати пацієнтам із глаукомою, гіпертрофією передміхурової залози або затримкою сечі та, за необхідності, припинити прийом лікарського засобу.
Показання. Для збільшення максимальної безболісної дистанції ходьби у пацієнтів з переміжною кульгавістю, які не мають болей у стані спокою та ознак некрозу периферичних тканин (захворювання периферичних артерій, стадія II за Фонтейном). Застосовувати як терапію другої лінії для пацієнтів, у яких зміна стилю життя (включаючи відмову від куріння та контрольовані програми занять спортом) та інші відповідні заходи не призвели до значного послаблення симптомів переміжної кульгавості.
Протипоказання. Відома гіперчутливість до цилостазолу або до будь-якого компонента лікарського засобу, тяжка ниркова недостатність (кліренс креатиніну 25 мл/хв), помірна або тяжка печінкова недостатність, застійна серцева недостатність, вагітність, будь-яка відома схильність до кровотечі (наприклад, виразка шлунка або дванадцятипалої кишки у стадії загострення, нещодавній геморагічний інсульт (до 6 місяців), проліферативна форма діабетичної ретинопатії, слабо контрольована гіпертензія). Протипоказано пацієнтам зі шлуночковою тахікардією, шлуночковою фібриляцією або мультилокулярною шлуночковою ектопією, що проходили або не проходили відповідну терапію; пацієнтам з подовженням інтервалу QT; тяжка тахіаритмія; нестабільна стенокардія, інфаркт міокарда протягом останніх 6 місяців або коронарне втручання протягом останніх 6 місяців; одночасне лікування двома або більше додатковими антитромбоцитарними засобами або антикоагулянтами (наприклад ацетилсаліцилова кислота, клопідогрель, гепарин, варфарин, аценокумарол, дабігатран, ривароксабан або апіксабан).
Показання. Для профілактики інсульту та системної емболії у дорослих пацієнтів з неклапанною фібриляцією передсердь (НФП) та одним чи кількома факторами ризику, такими як застійна серцева недостатність, артеріальна гіпертензія, цукровий діабет, інсульт або транзиторна ішемічна атака (ТІА) в анамнезі, вік від 75 років. Для лікування тромбозу глибоких вен (ТГВ) та тромбоемболії легеневої артерії (ТЕЛА), а також для профілактики рецидивів ТГВ та ТЕЛА у дорослих (див. розділ «Особливості застосування» стосовно пацієнтів з ТЕЛА, що мають нестабільні гемодинамічні показники).
Протипоказання. Гіперчутливість до діючої речовини або до будь-яких допоміжних речовин лікарського засобу. Клінічно значуща активна кровотеча. Захворювання печінки, які супроводжуються коагулопатією та клінічно суттєвим ризиком кровотечі. Ушкодження або стани, що супроводжуються значним ризиком розвитку кровотеч, до яких належать наявна або нещодавно перенесена виразкова хвороба шлунково-кишкового тракту, наявність злоякісних новоутворень з високим ризиком кровотечі, нещодавно перенесена травма головного чи спинного мозку, нещодавно перенесене оперативне втручання на головному, спинному мозку або очах, нещодавні внутрішньочерепні кровотечі, діагностоване чи підозрюване варикозне розширення вен стравоходу, артеріовенозні мальформації, аневризми судин або виражені внутрішньохребтові чи внутрішньочерепні судинні аномалії. Неконтрольована тяжка артеріальна гіпертензія. Одночасне застосування будь-яких інших антикоагулянтів, наприклад нефракціонованого гепарину (НФГ), низькомолекулярних гепаринів (НМГ) (еноксапарин, далтепарин тощо), похідних гепарину (фондапаринукс тощо), пероральних антикоагулянтів (варфарин, дабігатран, ривароксабан, апіксабан тощо), за винятком специфічних випадків зміни антикоагулянтної терапії (див. розділ «Спосіб застосування та дози») або введення НФГ у дозах, необхідних для забезпечення прохідності центрального венозного чи артеріального катетера. Період вагітності або годування груддю (див. розділ «Застосування у період вагітності або годування груддю»).
Fonteyn-2-antithrombotic, cilostazol, strolling, surgery.
3-4-surgery.
Grade | ABI | Ankle systolic pressure (mmHg) | Toe pressure, tcpO2 (mmHg) |
0 | ≥0.80 | >100 | ≥60 |
1 | 0.6-0.79 | 70-100 | 40-59 |
2 | 0.4-0.59 | 50-70 | 30-39 |
3 | ≤0.39 | <50 | <30 |
Коментарі
Дописати коментар