Резекція шлунка за Більрот-2
Абсолютні покази:
- рак шлунка ;
- підозра на малігнізацію виразки;
- стеноз воротаря;
- повторні шлунково-кишкові кровотечі.
Відносні покази:
- Перфоративні виразки, які тривалий час незагоюються.
Переваги
- Здійснюється велика резекція органу без натягу гастроєюнальних швів.
- При виразці дванадцятипалої кишки рідше виникають після операції пептичні виразки анастомозу.
- При дуоденальній виразці з грубими патологічними змінами дванадцятипалої кишки легше проводитися ушивання кукси, ніж анастомоз з шлунком.
- При нерезектабельній дуоденальній виразці післе виконання резекції по Finsterer-Bancroft-Plenk тільки з допомогою резекції за Більрот-2 вдається відновити прохідність травної системи.
Недоліки
- Підвіщується ризик розвитку демпінг-синдрому.
- Можливим, хоча и рідкісним ускладненням є внутрішня грижа.
Резекція шлунка за Більрот 1 - це циркулярне висічення антрального и пілоричного відділів шлунка, накладення анастомозу між куксою шлунка и дванадцятипалою кишкою по типу «кінець в кінець».
Переваги[ред. | ред. код]
- Не змінюється нормальна анатомія і функції травної системи, оскільки проводитися анастомоз кукса шлунка з дванадцятипалою кишкою. Це сприяє переварюванню їжі, що потрапляє із шлунка в дванадцятипалу кишку, змішуючись з панкреатичним, дуоденальним і жовчним секретами. При резекції по Більрот 2 процес змішування відбувається в порожній кишці. Але в зв'язку з відсутністю воротаря при резекції по Більрот 1 перехід їжі зі шлунка в дванадцятипалу кишку, а потім в тонку здійснюється швидко. Тому змішування фактично відбувається в порожній кишці.
- Технічно резекцію шлунка по Більрот 1 виконувати легше. Крім цього, все хірургічне втручання проводиться у верхній частині черевної порожнини.
- Значно рідше розвивається демпінг-синдром після цієї операції.
- Даний вид хірургіного втручання НЕ збільшує ймовірність розвитку внутрішніх гриж.
Недоліки[ред. | ред. код]
- Цей вид операцій частіше провокує появу виразок анастомозу, виразок дванадцятипалої кишки.
- Не у всіх випадках вдається в достатній мірі імобілізуваті 12-палу кишку для формування анастомозу з шлунком, щоб не було натягу лінії шва. Це викликає дуоденальні виразки, виражену рубцеву деформацію і звуження просвіту кишки, виразкі проксимального відділу шлунка. У деяких ситуаціях потрібна також імобілізація селезінки и кукси шлунка, що веде до ускладнення хірургічного втручання и невиправданого підвищення його ризиків.
- Резекція шлунка по Більрот 1 не проводитися при діагнозі рак шлунка.
Коментарі
Дописати коментар