Гострий холангіт
1. Лабораторні дослідження: як при холедохолітіазі + лейкоцитоз із зсувом лейкоцитарної формули вліво, а також висока концентрація СРБ в сироватці крові. При тяжкому холангіті можуть з’явитись ознаки сепсису.
2. Візуалізаційні методи дослідження: УЗД — може виявити розширення внутрішньо- та позапечінкових жовчних шляхів, холедохолітіаз. Ургентна ЕРХПГ — найкращий діагностичний метод при гострому холангіті, дає можливість одночасно провести лікувальне втручання.
Інші причини лихоманки та болю в епігастрії: гострий холецистит, гострий біліарний панкреатит, абсцес печінки, гострий вірусний гепатит, дивертикуліт, перфорація кишківника.
Консервативне лікування
1. Лікувальне голодування.
2. Гідратація хворого: в/в інфузія 0,9 % NaCl.
3. Анальгетики та спазмолітики: як при жовчній кольці →розд. 6.2.1.
4. Емпіричне лікування антибіотиком широкого спектру дії: з активністю проти грамнегативних і анаеробних бактерій, напр. ципрофлоксацин з метронідазолом; терапевтичну концентрацію у сироватці крові та жовчі також досягають напр. цефалоспорини ІІ і ІІІ покоління, іміпенем, аміноглікозиди).
1. ЕРХПГ з ендоскопічною сфінктеротомією та евакуацією конкрементів і/або протезуванням жовчних шляхів, що дозволяє відновити правильний відтік жовчі — є методом вибору, слід провести якнайшвидше (оптимально до 24 год).
2. Черезшкірний дренаж під контролем УЗД або КТ — зважте, якщо ЕРХПГ неможливо провести, або не вдалось відновити прохідність жовчних шляхів.
Коментарі
Дописати коментар