Герніопластика
III.Операції укріплення задньої стінки пахового каналу.
1. Спосіб Бассіні. Після розрізу шкіри і апоневрозу зовнішнього косого м'яза і високого видалення грижового мішка повністю виділяють і відводять допереду сім'яний канатик. Потім накладають так звані глибокі шви. В них захвачують зверху нижній край внутрішнього косого і поперечного м'язів, поперечну фасцію. В два перших від лобкового з'єднання шва захвачують і край прямого м'яза разом з його піхвою і пришивають на протязі 5-7 см до пахової зв'язки, причому в перший шов захвачують і надкісницю в ділянці лобкового бугорка. Вкладають сім'яний канатик на створене м'язеве ложе і поверх нього швивають рядом вузликових швів краї апоневрозу зовнішнього косого м'яза. ,
2. Спосіб Кукуджанова. Використовується в основному для трудних форм пахових гриж: прямих, великих косих з прямим каналом, рецидивних. Після видалення грижового мішка і виділення та відведення допереду сім'яного канатика видаляють жирову клітковину з поперечної фасції оголюючи її. Поздовжньо розсікають поперечну фасцію, відділяють задню її поверхню від підсерозної оболонки і внизу цього проміжку виділяють зв'язку купера (верхньо-лобкову). Над куксою грижового мішка зшивають кисетним швом чи 2-3 вузликовими швами підсерозну оболонку. Надлишки поперечної фасції висікають. В медіальному відділі високого пахового проміжку захвачують 3-4 швами край виділеного глибокого листка піхви прямого м'яза живота. Знизу прошивають верхню лобкову і частково жімбернатову зв'язки. В латеральному відділі пахового проміжку зверху 3-5 швами прошивають апоневроз поперечного м'яза разом з краєм поперечної фасції, а знизу потовщену частину поперечної фасції (здухвинно-лобковий тяж) чи, якщо він недостатньо розвинутий, задній верхній відділ пахової зв'язки. Всі накладені шви зав'язують позаду сім'яного канатика.
В випадках явного натягу до зав'язування швів в медіальному відділі глибокого листка піхви прямого м'яза спереду прямого м'яза роблять чуть косий послаблюючий розріз піхви довжиною 2-2,5 см . Вкладають сім'яний канатик і поверх нього зшивають дублікатурою апоневроз зовнішнього косого м'яза.
III. Операції створення нового ложе для сім'яного канатика і ліквідації пахового каналу.
1. Спосіб Постемпського. Розсікають апоневроз зовнішнього косого м'яза ближче до пахової зв'язки. Виділяють сім'яний канатик. Потім розсікають внутрішній косий і поперечний м'язи в латеральну сторону від глибокого отвору пахового каналу для того, щоб сім'яний канатик перемістити в верхній латеральний кут цього розрізу. Після цього м'язи зашивають. Зверху захвачують в шов 4 шари: верхній клапоть апоневрозу зовнішнього косого м'яза, край внутрішнього косого і поперечного м'язів живота і поперечну фасцію; в перші два медіальних шви захвачують край прямого м'яза і пришивають під сім'яним канатиком до пахової зв'язки разом з нижнім клаптем апоневроза зовнішнього косого м'яза. Поверхневу фасцію зашивають поверх сім'яного канатика.
V. Способи, при яких проводиться ауто, гомо, гетеро чи аллопластика для укріплення передньої чи задньої стінки пахового каналу.
Застосовуються ці методи пластики при великих, рецидивних грижах у випадках неможливості пластики пахового каналу місцевими тканинами. В цих випадках застосовують вільну пластику широкою фасцією стегна (метод Кіршнера, ,клапоть шкіри (метод Барнова, чи з використанням аллопластичного матеріалу (танталової сітки, тканини з капрону, нейлону і інших хімічних матеріалів..
Коментарі
Дописати коментар